Pierwsze kroki w serwisie
Układ działów w MyViMu


W MyViMu znajdziesz obecnie trzy główne działy, które są reprezentowane przez zakładki znajdujące się w prawym górnym rogu strony:

Zakładki


Muzeum - zbiór wszystkich wirtualnych muzeów naszych Użytkowników, ich kolekcje i eksponaty.
Forum - nazwa tej zakładki mówi sama za siebie: tu możesz dyskutować na tematy związane z kolekcjonerstwem, konkretnymi kolekcjami i eksponatami, historią, odkryciami...
Moje konto - zarządzaj swoim Wirtualnym Muzeum (dodawanie i edycja eksponatów, kolekcji), edytuj swoje dane, śledź statystyki i komentarze do eksponatów.


Muzeum, kolekcje, eksponaty, tagi...


Każdy z Użytkowników MyViMu może uruchomić swoje własne wirtualne muzeum. W ramach tego muzeum może stworzyć kolekcje, które to z kolei składają się z powiązanych tematycznie eksponatów.


Kolekcje stanowią zbiór jednolitych tematycznie lub chronologicznie eksponatów, np.: "kolekcja polskich znaczków pocztowych z lat 1990-1999" czy "kolekcja biletów autobusowych z Wielkiej Brytanii".
Eksponat reprezentuje jeden przedmiot z Twoich zbiorów. Na eksponat składa się jego nazwa, 1-8 zdjęć, data i miejsce pochodzenia, szczegółowy opisu. Każdy z eksponatów można również opisać kilkunastoma szczegółowymi atrybutami.
Kategorie ułatwiają przeglądającym serwis odnalezienie Twoich zbiorów. Każdą kolekcję można przypisać do maksymalnie 5 kategorii, które najlepiej odpowiadają zakresowi tematycznemu zawartych w niej eksponatów.
Tagi to słowa kluczowe, hasła opisujące Twoje muzeum i eksponaty. Trafnie dobrane tagi ułatwiają odnalezienie Twoich zbiorów przy pomocy wyszukiwarki.


Jak otworzyć muzeum?


Po zarejestrowaniu się w serwisie i aktywacji konta możesz od razu dodawać eksponaty poprzez przycisk Dodaj eksponat znajdujący się w prawej, górnej części strony.Jak dodać pierwszy eksponat?


Po zarejestrowaniu się w serwisie i aktywacji kliknij zakładkę Dodaj Eksponat lub następujący link: Dodaj Eksponat

W formularzu dodawania pierwszego eksponatu, który znajduje się w kreatorze, umieściliśmy tylko podstawowe pola. Dodaj kolejne eksponaty aby zobaczyć jak szczegółowo można opisywać swoje zbiory.Gdzie szukać pomocy?


Podstawowym źródłem wiedzy jest dział Pomoc, który właśnie czytasz. Opisaliśmy tu większość najczęściej pojawiających się zapytań ze strony naszych Użytkowników.

Cennym źródłem informacji jest Forum na którym można zadać pytanie i uzyskać odpowiedź bardziej doświadczonych Użytkowników.

W kwestiach, których nie można rozwiązać samemu, zapraszamy do kontaktu z nami.


Jak organizować eksponaty?


Każdy eksponat to unikalny przedmiot, kolekcje to grupy podobnych eksponatów. Grupowanie eksponatów w kolekcje może odbywać się na podstawie różnych kryteriów, np. kraj pochodzenia lub tematyka.

Wspólne miejsce pochodzenia - jeśli mamy eksponaty z różnych zakątków świata, możemy pogrupować je według miasta, kraju lub nawet kontynentu z których pochodzą. Przykładowo: monety podzielone według kraju pochodzenia:


Inną możliwością jest podział ze względu na tematykę: w danej kolekcji tematycznej umieszczamy podobne eksponaty bez względu na miejsce pochodzenia:


© Copyright 2019 MyViMu.com